Als we net terug zijn uit Andalusië valt mijn oog op een Amazon-serie die zich afspeelt eind 19e eeuw. Joepie! Dat betekent vast en zeker een kostuumdrama, daar houd ik van. Ik zit er helemaal klaar voor.

In La Templanza volg je twee verschillende levens, namelijk het verhaal van de alleenstaande vader en zilverzoeker Mauro Larrea en het verhaal van Soledad Montalvo. Soledad is de kleindochter van een zeer succesvolle sherryboer in Jerez de la Frontera. Mijn hart maakt een vreugdesprongetje, want daar waren we een paar weken eerder nog. Terwijl Mauro in Mexico keihard moet werken om zijn doel te bereiken (rijk worden om zijn kinderen alles te kunnen geven), wordt de 19-jarige Soledad uitgehuwelijkt aan een twintig jaar oudere Engelse edelman.

De eerste afleveringen heb je geen idee of en waar Mauro en Soledad elkaar gaan treffen. De serie neemt je mee naar het Londen, Mexico, Cuba (Havana) en Cádiz van de 19e eeuw. Wanneer Mauro en Soledad elk hun schijnbare lotsbestemming willen ontvluchten, kruisen ze elkaars wegen, en besluiten elkaar te helpen.

Ik vind het echt geweldig en neig naar een paar avonden bingewatching. Zoals in veel Spaanse vergelijkbare series – La Cocinera de Castamar, Las chicas del cable, Vivir Sin Permiso, Velvet, Gran Hotel, etc.) wordt door alle intriges en familiedrama het soapgehalte wel heel hoog, maar dat maakt het ook wel erg ontspannen om naar te kijken.

Ik zal niet te veel verklappen. La Templanza gaat in ieder geval over overwinning en verlies, zilvermijnen, familie-intriges, wijngaarden, en prachtige steden zoals Cádiz en Jerez de la Frontera waar we allemaal verliefd op zijn.

Bekijk hier de trailer van La Templanza: